تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

کیهانی: تامین هزینه های حدادی کار بسیار مشکلی است/ مربیان ما خودشان را خارجی ها مقایسه نکنند-کوتاه کننده لینک

سه شنبه 28 می 2019 0 نظر موضوع : دیگر مطالب

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجید کیهانی در نشست خبری فدراسیون دوومیدانی در مورد شرایط این فدراسیون اظهار داشت: ممکن است انتظاراتی از فدراسیون وجود داشته باشد اما شاید جزو برنامه های ما نباشد. در شرایط خاصی به سر می برسم و برای اجرای برنامه هایمان اهم و فی لاهم می کنیم. همه برنامه های فدراسیون پیش می رود و اگر جایی کندی وجود دارد به این دلیل است که با تامل بیشتری کار می کنیم. در مجموع تا پایان دوره که چهار ماه دیگر باقی مانده است، با قاطعیت جلو می برسم تا انتخابات خوبی برگزار شود.

وی در مورد اینکه قصد دارید در انتخابات شرکت کنید یا خیر، گفت: به هرحال وقتی به پایان دوره می  رسید مسائلی مطرح می شود و انگیره ها را کم می کند اما هنوز تصمیمی برای آمدن یا نیامدن نگرفته ام و بودن با هر شرایطی با روحیات من سازگاری ندارد، اما تامل بیشتری می کنم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد اینکه چرا در مسابقات قطر چرا افت کردیم؟ عنوان کرد: مسابقات قطر بازخوردهای مختلفی داشت. سال سختی را تا جاکارتا پشت سر گذاشتیم و ورزشکاران ما در اردوهای خارجی مختلف بودند و طبیعتا بعد از جاکارتا ورزشکاران خود به خود نیاز به استراحت دارند که فصل جدیدی را آغاز کنند. شاید دچار نوعی بی انگیزگی شدند و تمرینات خود را با تاخیر شروع کردند. خودمان هم قبول داریم در این رقابت ها نمره نسبی گرفتیم و نتیجه متوسط بود. برخی ورزشکاران در حد خود ظاهر نشدند.

کیهانی تاکید کرد: تقریبا سه سال و نیم موفق را پشت سر گذاشتیم و در رده هایمختلف نتیجه گرفتیم. یا باید همین روال را ادامه دهیم و یا به فکر چهار سال بعد هم باشیم و یک جاهایی ریسک کنیم و فردی مثل پیرجهان بیاید و رکورد ملی را بشکند. 

وی در مورد اینکه سخنگوی فدراسیون به همه چیز واکنش نشان می دهد و حاشیه ایجاد می کند، گفت: وقتی رسانه ای چیزی را مطرح می کند به نظر شما نباید سخنگو چیزی بگوید؟ شاید در مورد موضوعی تند باشد اما به هرحال سخنگو است و نمی تواند بگوید که جوابگو نیست اما قبول داریم که باید در چارچوب شان و اخلاق حرکت کنیم و پاسخگو باشیم.

 

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد وضعیت حدادی و بودجه آماده سازی او مخالفینی دارد و به نظرتان چه مدالی می گیرد، عنوان کرد: بحث حدادی مفصل است. او قطعا اسطوره دوومیدانی است و روند قهرمانی او را به پر افتخارآفرین ورزشکار تبدیل کرده است. او در قهرمانی جهان پکن در سال 94 رکورد 60.36 پرتاب کرد و از زمانی که من آمدم او دچار سیر نزولی شده بود.

وی ادامه داد: در سه سال و نیم گذشته بهترین شرایط با سختی فراوان تأمین کردیم. 7 آبان همان سال 8 هزار دلار به کیم دادیم و روند احیای حدادی و رساندن او به عنوان مدعی مدال را پیش بردیم. این به آسانی به دست نیامده است. او در این سه سال 2 تا طلای آسیایی و یک طلای بازی های آسیایی گرفت. کار و تلاش زیادی صورت گرفت. بودجه زیادی هزینه شده تا او دوباره مدعی مدال المپیک باشد. سعی کردیم خواسته های او را در حد توان تمام و کمال فراهم کنیم.

کیهانی عنوان کرد: در حال توافق دوباره با مربی آمریکایی او هستیم. تامین هزینه های اردوی حدادی کار بسیار سختی است و حدادی خودش به تنهایی یک فدراسیون است و هر رئیس فدراسیونی باید این را بداند. شاید باور نکنید پول بلیت حدادی برای آمریکا یک عدد قابل توجهی است و شاید برخی فدراسیون ها کل تیم شان به اندازه هزینه خود حدادی نباشد، اما سعی می کنیم تا المپیک بدون وقفه برنامه های او را پیش ببریم و با کمیته و وزارت هم جلسه خواهیم داشت. به خود او گفتیم بدون دغدغه تمرین کند و اگر یک بار دیگر به مدال برسد افتخار بسیار بزرگی در دوومیدانی خواهد بود.

وی تاکید کرد: هدف ما با حدادی دو مدال در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک است و این کار سخت را پیش می بریم.

وی در مورد اینکه چرا او اسپانسر ندارد، اظهار کرد: این موضوع پیچیده ای است و بهترین حالت این است که او اسپانسر شخصی داشته باشد. احسان هم باید به ما کمک کند که اسپانسرهای بیشتری به سمت دوومیدانی بیایند، چون در این صورت پولش به او هم برسد. کشورهای دیگر  بودجه فدراسیون شان قابل مقایسه با ما نیست. مثلا یک مربی چند نفر را آموزش می دهد، اما ما در مورد حدادی به این توافق نرسبدیم. این بار خواستیم که مک ویلکینز بخشی از تمرینات خود را در ایران داشته باشد و به بقیه ورزشکاران ما هم نگاه داشته باشد.

وی در مورد انتقادهایی که به فدراسیون دوومیدانی مطرح می شود، گفت: به هرحال با توجه به نزدیک شدن انتخابات مسائلی مطرح می شود و از سوی دیگر تغییرات همیشه با مقاومت هایی روبرو است. به ما گفتند که حقوق ها را قطع کردید چرا باید به ورزشکار که یک مدال آسیایی هم ندارد، حقوق بدهیم. پاداش در نظر گرفتیم و هر ورزشکاری مدال بیاورد پاداش خواهیم داد.

 

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد دوپینگ کیهانی و حواشی صورت گرفته، عنوان کرد: شایعه ها صحت ندارد. دوشنبه هفته قبل از فدراسیون جهانی به ما اطلاع دادند و گفتند نامه محرمانه است، اما خودشان به سایت های خارجی دادند. تا امروز هم به کیهانی فرصت دفاع داده اند. امروز مدارک و مستندات را آماده کردیم و ارسال می کنیم.
از کیهانی تا جایی که بتوانیم دفاع می کنیم چون ورزشکار پرافتخار ما است و اگر موفق شدیم چه بهتر اگر هم نه تابع قانون هستیم. در نامه هم گفته نمونه ادرار کیهانی برای ما شایعه ایجاد کرده است و ما هم موظفیم که پاسخگو باشیم. هر حکمی بدهند تابع خواهیم بود.

 کیهانی در مور. تمدید قرارداد مربیان داخلی و اعتراض های موجود تاکید کرد: اهمیت کار مربیان داخلی یکی از برنامه های فدراسیون بوده و  هست. با توجه به بالا رفتن دلار برای استفاده از مربیان خارجی محدود شدیم و حضور مربیان داخلی را مطرح کردیم و این حرکت باید از درون شهرستان ها و استان ها رقم بخورد.
بیش از 35 مربی به مسابقات مختلف اعزام شده اند. باید هدفمند طرح ساماندهی مربیان داخلی را پیش ببریم. دوومیدانی مربیان متعددی دارد که فدراسیون تلاش می کند از همه حمایت کند. 

وی ادامه داد: آن دو سه نفری که بیشتر مطرح می شود همه دوومیدانی ایران نیستند و اگر خودمان را با حدادی مقایسه کنیم اصلا درست نیست. ویلکینز مربی حدادی است. قرارداد ما با داخلی ها تا دوحه بود و به همه هم گفتیم قرارداد بعدی ما تا پایان قهرمانی جهان است. الان مسابقه ای نیست و چه باید کنیم ؟ مخالفتی با عدم تمدید نداشته ایم و گفتیم شروع کنند تا قراداد جدید منعقد شود اما متاسفانه برخی خواسته های آنها منطقی نیست. اگر نمی خواهید کار نکنید کار نکنید! 

وی در مورد اینکه این صحبت مربیان ارتباطی با انتخابات دارد یا خیر، گفت: همه این مربیانی که معترض هستند خودشان در دو سه سال گذشته تصمیم گیر فدراسیون بوده اند و شاید ارتباط داشته باشد اما ما توجهی نمی کنیم. به هرحال ما تا پایان دوره کار خودمان را می کنیم. ورزش دوومیدانی همیشه پرحاشیه بوده است. در مقطعی که بنده بودم تغییراتی اعمال کردم که طبیعتا مقاومت هایی داشته است. 

وی در مورد اعزام رؤسای هیات ها به مسابقات به عنوان توریست عنوان کرد: رؤسای هیات ها توریست نیستند. وقتی بدون هیچ چشمداشتی شب و روز کار می کنند، فدراسیون هم باید آنها را حمایت کند و سفرها هم برای کسب تجربه است.

کیهانی در مورد استعفاهای زیاد در فدراسیون و اینکه همه عنوان می کنند او خودرای و تک محور است، گفت: شبانه روز برای دوومیدانی وقت می‌گذارم ودر جریان جز به جز کارها هستم. حتما نقطه نظرات من به عنوان رئیس باید اعمال شود چون پاسخگوی اصلی من هستم. شاید در برخی موارد آنها خواسته ای داشتند من نتوانستم برآورده کنم و در برخی دیگر هم آنها نتوانستند و راهمان جدا شد.

وی مورد مصاحبه ها علیه فدراسیون گفت: خیلی از ورزشکاران علیه ما مصاحبه می کنند اما ما تا الان هیچ کمیته انضباطی ای برگزار نکردیم. من میراث دار فرهنگ غلط در دوومیدانی هستم. شاید کار ما ایراد دارد و نیاز باشد کمیته انضباطی هم برگزار کنیم، اما تاکنون دست نگه داشته ایم. 

انتهای پیام/س

صفحه پيشين
http://5ee.ir/?p=8677
برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.

مطالب مشابه

نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.

در نظرات به هیچ کس توهین نکنید و از الفاظ رکیک استفاده نکنید.

نظر خود را به صورت پارسی تایپ کنید.

لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

نظر خود را ارسال کنید.