خرید النگو گلایه های مردم از سازمان سنجش

سرویس با بینندگان «» ـ در ادامه پیگیری مشکلات مردم توسط «»، مطالبی که از سوی تعدادی دیگر از کاربران محترم که از طریق ایمیل اختصاصی karbar@tabnak.ir دست ما رسید و تا حد امکان، پیگیری لازم برای پاسخ گرفتن از دستگاه مربوطه انجام شد.به گزارش «»، متن این درخواست ها به همراه پاسخ مربوطه به شرح زیر می آید:
طرح مشکلات:

1 ـ آزمون دكتري سازمان سنجش مي‌رود تا به يكي از منابع درآمد دانشگاه ها تبديل شود. تصور كنيد كه شما نيز داوطلب آزمون دكتري سازمان سنجش هستيد. هنگام ثبت نام شما بايد بالغ بر 20 هزار تومان به حساب سازمان سنجش واريز كنيد و تصور كنيد كه شانس در خانه شما را زده و بعد از اعلام نتايج اوليه آزمون به 5 رشته محل جهت مصاحبه معرفي شده ايد. حال شما بايد براي هر رشته محل25 هزار تومان فقط جهت يك جلسه مصاحبه 20 دقيقه اي به حساب دانشگاه مربوطه بپردازيد.
 
 و حال فرض كنيد كه كمي نخبه تر هستيد و يكي از رشته محل هايي كه به آن معرفي شده ايد در دانشگاه تهران باشد. اين جاست كه از آنجايي كه دانشگاه تهران خود را از همه دانشگاه هاي ديگر جدا مي داند، شما به خاطر كمي نخبگي اضافي بايد جريمه شده و براي همان جلسه مصاحبه 20دقيقه اي دو برابر مبلغ معمول يعني 50 هزار تومان بپردازيد.
 
 كار آنجا جالب تر مي‌شود كه تعداد بيشتري از رشته محل هايي  كه شما براي مصاحبه به آنجا معرفي شده ايد در دانشگاه تهران باشد (حداكثر 5 تا). اينگونه مي‌شود كه در صورتي كه شما يكي از نخبگان اين كشور باشيد بايد براي ورود به مقطع دكتري بيش از 270 هزار تومان به حساب دانشگاه يا سازمان سنجش واريز كنيد.
 
همه اينها را بگذاريد در كنار اين موضوع كه عزيزان سازمان سنجش ادعا كرده‌اند با شيوه جديد برگزاري آزمون دكتري از هزينه هاي آزمون نيزكاسته شده است.
2 ـ با سلام، بنده امسال داوطلب دوره دکتری سراسری بودم و البته در مرحله اول پذیرفته شدم. مشکل اینجاست که سازمان سنجش زمان ثبت نام اعلام نموده بود افراد به تمام رشته هایی که انتخاب کرده اند جهت مصاحبه معرفی می شوند (http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=13&id=768مصاحبه رییس سازمان سنجش) اما پس از اعلام نتیجه سازمان سنجش راسا اقدام به معرفی قبول شدگان به 5 انتخاب اول نموده است در هیچکدام از اعلامیه سازمان چیزی در این مورد گفته نشده است که این کار بر خلاف ادعای اولیه انها می باشد. پی گیری مختصری راجع این قضیه داشتم متاسفانه نتیجه خاصی حاصل نشد و صرفا این جواب داده شد که امکانش نمی باشد.
چرا سازمان عهده دار سنجش آموزشی کشور می باشد براحتی زیر حرف خود می زند و حق افراد را ضایع می کند؟/ حمید آهنگربهان

 3 ـ با توجه به سر و كار داشتن سالانه بيش از دو ميليون ايراني با آزمون‌هاي ورودي مختلف و دغدغه خانواده‌هاي اين افراد در مورد نحوه و زمان ثبت نام، برگزاري و اعلام نتايج اين آزمون ها و اهميت آن براي بسياري از افراد جهت برنامه‌ريزي شغلي، زندگي، اقامت و… متاسفانه شاهد اطلاع‌رساني بسيار نامطلوب و نابهنگام از سوي سازمان سنجش هستيم.
 
متاسفانه علي رغم اراده ايجاد دولت الكترونيك تنها مجراي اطلاع رساني سازمان سنجش نشريه پيك سنجش است و هيچ مجراي اينترنتي براي انتشار روزآمد اخبار اين سازمان وجود ندارد (ظاهرا قبلا اين نشريه به صورت الكترونيك منتشر مي شد كه اين اقدام متوقف شده است) و اين شائبه را تقويت مي كند كه سازمان مربوطه تنها براي صرفه اقتصادي و فروش بيشتر نشريه خود از انتشار اين اخبار به صورت الكترونيك اجتناب مي كند.
 
لذا درخواست و پيشنهاد بنده اين است كه:
 
يك ـ علت عدم انتشار الكترونيك و پيوسته و به هنگام اخبار اين سازمان پرسيده شود.
دو ـ روابط عمومي اين سازمان نشريه پيك سنجش (يا چكيده اخبار آن را) را مانند ديگر نشريات چاپي به صورت اينترنتي در اختيار همگان قرار دهد.
سه ـ پيش بيني و اعلام زمان قطعي وقايعي نظير ثبت نام‌ها، آزمون ها و اعلام نتايج آنها براي سازماني كه سال‌ها به اين امر اشتغال داشته نبايد چندان دشوار باشد، چرا در اين خصوص اين سازمان اين قدر بي‌برنامه و ضعيف عمل مي كند؟
پيروز و پايدار باشيد/ علي عليزاده
4 ـ با سلام. می خواستم گلایه کنم از سازمان سنجش، الان حدود 25 روز هست که نتایج آزمون کارشناسی ارشد را دادند، ما هم طبق اطلاعیه سازمان سنجش درخواست بررسی مجدد دادیم، در سایت سازمان هم نوشته شده 2 هفته بعد از دادن درخواست نتیجه اعتراض داده می شود، اما هنوز وقتی مراجعه می کنیم به سایت سازمان سنجش گفته می شود در حال بررسی است و بعدا مراجعه فرمایید.حالا می خوام ببینم ما باید چکار کنیم، کی نتایج بررسی مجدد رو می دهند، اصلا اگر الان بدهند دیگه فرقی به حال ما دارد؟ واقعا از یه همچین سازمانی اونم در امتحان کارشناسی ارشد بیشتر از این انتظار میره. عکس و مستندات خودم رو ضمیمه می کنم، با تشکر اگر به داد ما برسید.رهام ماهر، داوطلب کنکور کارشناسی ارشد رشته مکانیک سال 89-90
 
جوابيه:
مدیرمسئول محترم سایت خبری
با سلاماحتراما عطف به نامه شماره 145/ت مورخ 31/3/90 درخصوص گزارش مردمی رسیده به آن پایگاه اطلاع‌رسانی به شرح ذیل پاسخ مباحث مطروحه جهت هرگونه اطلاع‌رسانی ایفاد می‌گردد:
1. وجه ثبت نام و شرکت در آزمون در تمامی آزمون‌ها بر اساس مصوبه هیأت وزیران تعیین و ابلاغ می‌شود و سازمان سنجش آموزش کشور صرفا مجری برگزاری آزمون بوده و هیچ‌گونه تصمیم‌گیری نمی‌نماید.
2. به استحضار تمامی داوطلبان ارجمد آزمون دکتری نیمه متمرکز سال جاری خصوصا نگارنده مطلب می‌رساند شرط معرفی به رشته‌های انتخابی جهت انجام مصاحبه و یا بررسی سوابق علمی داوطلب، داشتن حد نصاب لازم در رشته‌های مذکور است.
3. به استحضار آقای علی علیزاده از کاربران و پیام‌گیران سایت می‌رساند که سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان پیشگامان استقرار دولت الکترونیک مطرح بوده و چند سالی است که کلیه اخبار و اطلاعات لازم را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی خود به نشانی www.sanjesh.org به اطلاع داوطلبان می‌رساند. علاوه بر آن هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی پیک سنجش که نشریه رسمی این سازمان است نیز به صورت هفتگی روزهای دوشنبه منتشر می‌شود.
4. درخصوص پاسخ به درخواست داوطلبان معترض به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال جاری می‌رساند که تمامی درخواست‌های داوطلبان ذیربط بررسی و پاسخ مقتضی از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به نشانی کاربران در حال ارسال است.
مهدی ناصرمشاور رئیس و مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی