خرید النگو دولت از واردکنندگان گوشت حمایت می‌کند!

مدیرعامل اتحادیه دامداران از زمزمه واگذاری شرکت پشتیبانی امور دام به واردکنندگان گوشت ابراز نگرانی کرد و گفت: دولت از واردکنندگان گوشت حمایت می‌کند!
سعید سلطانی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه تولیدکنندگان ظرفیت تامین نیاز داخلی و بازار ماه مبارک رمضان را دارند، گفت: اما متاسفانه همیشه از واردکنندگان حمایت می شود و کمترین پشتیبانی از تولیدکنندگان صورت نمی گیرد در حالی که باید دغدغه مسئولان حمایت از تولید باشد.
وی افزود: الان یک شرکت واردکننده گوشت اعلام کرده که می خواهد شرکت پشتیبانی امور دام را خریداری کند؛ باوجودی که از نام این شرکت مشخص است که باید از تولید داخلی حمایت کند نه اینکه یک بنگاه اقتصادی برای واردات گوشت باشد.
مدیرعامل اتحادیه دامداران با انتقاد از حمایت دولت از واردات گوشت به کشور، اظهار داشت: واردات گوشت به کشور نه تنها نتوانسته قیمتها را کاهش دهد بلکه باعث بروز بیماریهای مختلف در میان دامداری ها شده و برخی از دامداری ها را به تعطیلی کشانده است.
سلطانی افزود: دراساسنامه شرکت امور پشتیبانی امور دام، حمایت از تولید و ارایه خدمات به دامدار مدنظر قرار گرفته است؛ پس چگونه می خواهند این شرکت را به وارد کنندگان گوشت بفروشند.
وی بابیان اینکه قیمت گوشت با وجود واردات در سالهای اخیر کاهشی نداشته است، گفت: سود واردات گوشت فقط به جیب وارد کننده می رود و به نفع مصرف کننده نیست اما برخی از مسئولان با بهانه قرار دادن مردم، از واردات حمایت می کنند.
مدیرعامل اتحادیه دامداران افزود: قبل از ماه مبارک رمضان بارها اعلام کردیم که دام زنده را از دامدار خریداری کنید تا برای ماه رمضان بازار با افزایش قیمت روبرو نشود و دلالان و سودجویان از این فرصت استفاده نکنند اما هیچ اقدامی صورت نگرفت.
سلطانی بابیان اینکه هم اکنون شرکت پشیبانی امور دام بلاتکلیف است و دامداران هم با واردات غیر ضروری گوشت به کشور روبرو هستند، اظهار داشت: دلالان دام زنده را از دامدار ارزان می خرند و با قیمتهای زیادی در بازار می فروشند.
وی افزود: الان قیمت دام زنده هرکیلوگرم 3700 تومان و گوسفند هم  کیلویی 6 هزار تومان از دامدار خریداری می شود؛ بنابراین دستگاه های ناظر باید بر قیمت گوشت در بازار نظارت کنند.