خرید النگو اروپا:طرح نجات مالي اسپانيا،ايتاليا و قبرس مطرح نيست

کمیسیون اروپا روز سه شنبه اعلام کرد هیچگونه طرح نجاتی برای کمک به اسپانیا، ایتالیا و قبرس مطرح نیست.
این خبر در حالی مطرح می شود که در ماههای اخیر این سه کشور تحت فشار روز افزون بازار مالی و موسسات اعتبار سنجی مالی معروف جهان بوده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، شانتال اوگ سخنگوی کمیسر خدمات مالی اتحادیه اروپا امروز در کنفرانسی خبری در پاسخ به سئوالاتی درباره اسپانیا، ایتالیا، و قبرس گفت: مسئله نجات مالی این سه کشور اصلا مطرح نیست.
سخنگوی کمیسر خدمات مالی اتحادیه اروپاافزود چیزی که مهم است این است که مقامات این کشورها اقدامات لازم را برای بهبود وضع مالی خود به اجرا گذارند.
وی افزود ما در این باره کاملا اطمینان خاطر داریم و می دانیم که اوضاع نیز در روزهای اخیر نه در مادرید و نه در رم تغییری نکرده است.
نرخ بهره اوراق قرضه با سر رسید ده ساله اسپانیا و ایتالیا صبح امروز سه شنبه به بالاترین حد خود از زمان تشکیل منطقه یورو تاکنون رسید.
سرمایه گذاران از این بیم دارند که مبادا مشکل بدهی های منقطقه یورو به علت کندی رشد اقتصادی از این هم که هست بدتر شود.
کمیته ثبات مالی ایتالیا که متشکل مقامات و مسئولان ارشد اقتصادی این کشوراست قرار است نشستی را در این باره در بعد از ظهر امروز برگزار کند.
در اسپانیا نیز خوزه لوییس رودریگز زاپاترو نخست وزیر این کشور اعلام کرد تعطیلاتش را برای نظارت بر مشکلات اقتصادی کشور به تعویق می اندازد. سخنگوی کمیسیون اروپا هم در این باره گفت ما تحولات بازار مالی را از نزدیک دنبال می کنیم، اما به هر حال این کشورها عقاید و دیدگاههای خاص خود را درباره وضع اقتصادی و بازار مالی دارند. سخنگوی کمیسر خدمات مالی اتحادیه اروپا درباره وضع مالی قبرس نیز که درجه مالی آن به طور پیاپی توسط موسسه اعتبار سنجی مالی quotation mark استاندارد اند پورز quotation mark و quotation mark مودیز quotation mark کاهش یافته است اعلام کرد موضع کمک مالی به این کشور نیز اصلا مطرح نیست.
زیرا این کشور نیز مصمم است اقدامات لازم را برای بهبود شرایط مالیاتی خود انجام دهد.
روز دوشنبه quotation mark بانک آو سیپروس quotation mark Bank of Cyprus، بزرگترین بانک تجاری این کشور ، از دولت نیکوزیا خواست هر چه سریع تر اقدامات لازم مالی و اقتصادی را به اجرا گذارد تا بعدا نیازی به طرح نجات مالی اتحادیه اروپا نباشد.
بعد از نشست سران اروپا در بیست و یکم ژوییه امسال در بروکسل که درنتیجه آن مقرر شد به یونان دوباره کمک شود ، بازار مالی نفس راحتی کشید، اما این آسودگی خاطر بازار زیاد دوام نیاورد.
زیرا اکنون نگرانی درباره اقتصاد دیگر کشورهای منطقه یورو مطرح شده است.