خرید النگو نرخ رشد اقتصاد كشور تنها 4 درصد است

 رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: نرخ رشد اقتصاد كنوني كشور تنها چهار درصد است.
به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيدحسين هاشمي صبح امروز در جمع تعدادي از دامپروران خراسان رضوي در محل سال اجتماعات نمايشگاه بين‌المللي مشهد، اظهار داشت: بر اساس سند چشم انداز توسعه كشور بايد در افق 1404 اين رقم به هشت درصد برسد.
وي اين عقب ماندگي را معلول نبود برنامه‌‌‌‌‌ريزي‌هاي لازم در اقتصاد كشور دانست و عنوان كرد: بايد براي رفع اين عقب‌ماندگي در سال جهاد اقتصادي به صورت جهادگونه تلاش شود.
رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه هر كشوري در صورت غلبه بر سه مشكل آب، غذا و انرژي كشور موفقي است، تصريح كرد: در همين راستا براي پويايي هر چه بيشتر در اقتصاد بايد به اين موضوعات توجه ويژه‌اي داشت.
وي سياست و استراژي نظام را حمايت از توليد داخلي برشمرد و افزود: به همين منظور تسهيلاتي نيز براي اين كار مهم در نظر گرفته شده است.
هاشمي با بيان اينكه در حال حاضر برخي از كشور‌هاي حاشيه خليج فارس و شمال آفريقا از لحاظ اقتصادي بهتر از كشور ما كار مي‌كنند، اعلام كرد: نبايد شرايطي را مهيا كرد كه آيندگان در رابطه با كارهاي انجام شده در اين دوره ابراز تاسف كنند.
وي يادآور شد: همچنين هم‌اكنون قيمت فروش هر بشكه نفت بيش از 100 دلار بوده كه شرايط بسيار خوبي را در اين رابطه مهيا كرده‌است.
رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در حال حاضر براي توليدكنندگان كشور تسهيلات و تشويقات صادراتي در نظر گرفته شده است، ابراز داشت: اين حمايت‌ها به دليل نقش ارزنده توليدات داخلي در توسعه اقتصادي كشور و توليد ناخالص داخلي به توليدكنندگان عرضه مي‌شود.
وي توجه به امر توليد را راهي براي به رشد هشت درصدي اقتصادي سالانه و نيز رتبه نخست اقتصادي منطقه ذكر كرد و توضيح داد: در حال حاضر در كشور با نام اسلام كار مي‌شود و به همين دليل بايد به بهترين شكل ممكن وظايف انجام شود.
* جايي كه نتوانيم دولت را موظف كنيم به شكايت متوسل مي‌شويم رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تعامل دولت و مجلس را در سطح خوبي ارزيابي و خاطرنشان كرد: با اين حال جاهايي كه نتوانيم دولت را موظف كنيم به شكايت متوسل مي‌شويم. هاشمي بيان كرد: اين اهرم مجلس شوراي اسلامي در مواقع بسيار حساس است.