خرید النگو كشف دو لايه‌نفتي‌سبك در ميادين مشترك

مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي از اكتشاف دو لايه نفتي جديد در ميادين مشترك خبر داد و گفت: نفت اين دو لايه سبك است.
مهدي فكور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به توليد گاز در شركت نفت مناطق مركزي در فصل تابستان گفت: چون در اين فصل آمار مصرف پائين است توليد گاز در شركت نفت مناطق مركزي به حدود 202 تا 210 ميليون متر مكعب در روز مي‌رسد.
وي ادامه داد: ‌براي زمستان نيز با توجه به برنامه‌اي كه به اين شركت اعلام مي‌شود و براساس نياز در پيك مصرف روزانه 325 ميليون متر مكعب گاز توليد مي‌كنيم.
مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي با اشاره به اينكه دو ميدان جديد دي و سپيدزاخور در سال 92 به توليد مي‌رسد تصريح كرد: به نظر مي‌رسد توليد روزانه از اين ميدان 15 ميليون متر مكعب باشد.
فكور خاطرنشان كرد: در حال حاضر 2 افق نفتي (لايه نفتي) كه توسط مهندسين اين شركت اكتشاف شده است در مدار توليد قرار گرفته‌اند.
وي با اشاره به اينكه اين دو لايه در يك ميدان نفتي مشترك يافت شده است ادامه داد:‌ اين دو لايه داراي نفت سبك هستند و ميزان نفت آنها به شركت ملي نفت ايران اعلام شده است.
فكور افزود: يك لايه ديگر نيز در حال اكتشاف داريم كه حفر اولين چاه اكتشافي روي آن به اتمام رسيده و چاه دوم را نيز در حال حفر داريم و بعد از انجام آزمايشات مخزن به نتيجه قطعي در اين لايه نيز مي‌رسيم.