خرید النگو 90 درصد درآمد مالیاتی محقق شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از تحقق 90 درصدی درآمد مالیاتی مصوب بودجه‌ای در 4 ماهه اول امسال خبر داد و گفت: کلیه مودیان مالیاتی تا پایان سالجاری کد اقتصادی جدید دریافت می‌کنند.
به گزارش خبرگزاري  مهر، علی عسکری امروز در نشست خبری به تشریح وضعیت ارایه اظهارنامه‌ مالیاتی در تیرماه امسال توسط مودیان به سازمان پرداخت و گفت: مالیات مستقیم و غیرمستقیم تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته 37 درصد رشد داشته است.
جزئیات درآمد مالیاتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به رشد 26 درصدی مالیات‌های مستقیم در همین مدت نسبت به تیرماه سال گذشته و رشد 98 درصدی مالیات‌های غیرمستقیم، اظهارداشت: همچنین مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته 34 رشد داشته است، در همین بخش رشد مالیات‌های مستقیم 31 درصد و رشد مالیات کالا و خدمات 49 درصد بوده است.
وی تصریح کرد: در تیرماه سال گذشته 3 هزار و 25 میلیارد تومان مالیات از مودیان اخذ شد که این رقم در تیرماه امسال 4 هزار و 139 میلیارد تومان بوده‌است.
به گفته وی، رقم مالیات‌های اخذ شده در 4 ماهه ابتدایی پارسال 6 هزار و 885 میلیارد تومان و در 4 ماهه امسال 9 هزار و 205 میلیارد تومان بوده است که این رقم معادل کل مالیات سال 86 است.
عسکری از رشد 34 درصدی مالیات حقوقی‌ها تا پایان تیرماه امسال خبر داد و گفت:‌ در این بخش 93 درصد بودجه امسال محقق شده است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: در بخش مالیات اشخاص حقیقی با 22 درصد رشد مواجه بوده‌ایم که 98 درصد مالیات بودجه در 4 ماهه در بخش مذکور محقق شده است.
وی اظهار داشت: در بخش مالیات بر ثروت نیز با رشد 28 درصدی مواجه شدیم که نشان دهنده تحقق 89 درصد بودجه در این بخش است. همچنین کل مالیات‌های مستقیم 31 درصد رشد داشته که 94 درصد بودجه را محقق کرده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به رشد 49 درصدی مالیات کالا و خدمات که 7 درصد بودجه در این بخش را محقق کرده است در 4 ماهه ابتدای امسال خبر داد و گفت: ‌در مجموع مالیات مستقیم و غیرمستقیم با 34 درصد رشد در پایان تیرماه 90 درصد بودجه امسال محقق شد.
وی در خصوص اظهارنامه‌های مالیاتی یادآور شد: سال گذشته 4 میلیون و 39 هزار اظهارنامه از مودیان مالیاتی دریافت شده بود که 135 هزار اظهارنامه آن به صورت الکترونیکی بود.
عسکری از اخذ 4 میلیون و 401 هزار اظهارنامه مالیاتی در سال جاری خبر داد و افزود: از این تعداد یک میلیون و 916 هزار اظهار نامه الکترونیکی بوده است یعنی 44 درصد کل اظهارنامه‌های امسال به صورت الکترونیکی اخذ شد.
به گفته وی در بخش استان‌ها اظهارنامه‌ها به صورت 100 درصد الکترونیکی اخذ شده به طوری که 100 درصد اظهارنامه‌های استان قزوین، 100 درصد اظهارنامه‌های قم، 97 درصد خراسان شمالی، 87 درصد مودیان بزرگ، 83 درصد مودیان گیلان، 79 درصد مودیان غرب تهران، 74 درصد مودیان شرق تهران و 86 درصد مودیان سیستان و بلوچستان به صورت الکترونیکی بوده است.
وی گفت: پیش‌بینی می‌کردیم که در شرایط مناسب یک میلیون اظهارنامه به صورت الکترونیکی از مودیان اخذ شود اما این رقم از یک میلیون هم فراتر رفت
حمله 100 هزار هکر به سایت سازمان مالیاتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از حمله 100 هزار هکر به سایت سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: در تمام ادارات مالیاتی دستگاه‌های پوز نصب شده بود.
وی در خصوص اظهارنامه‌های مالیات مشاغل خودرو گفت: در سه استان تهران، اصفهان و شیراز اظهارنامه‌‌های این بخش که با ازدحام زیادی مواجه بود به صورت الکترونیکی دریافت شد، همچنین نرم افزاری برای آن تعبیه شده بود به علاوه اینکه با دفاتر پیشخوان دولت و پست هماهنگی های لازم به عمل آمد که مودیان در این بخش اظهارنامه‌های خود را از این طریق ارایه نمایند بنابراین در این سه استان مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی بسیار اندک بود.
وی گفت:‌ 50 درصد از 5/1 میلیون مودی مشاغل خودرو امسال به ادارات مالیاتی به صورت مستقیم مراجعه نکردند که از 50 درصد مذکور نیز 25 درصد اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی ارایه کردند.
عسکری اضافه کرد: در بخش مالیات مشاغل خودرو در کل نزدیک به 75 درصد اظهارنامه‌ها به صورت الکترونیکی دریافت شد .
ارایه کد اقتصادی به کلیه مودیان حقیقی و حقوقی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از ارایه کد اقتصادی به کلیه مودیان حقیقی و حقوقی در سال جاری خبر داد و گفت: به زودی فراخوان ثبت نام در این خصوص منتشر خواهد شد و همچنین راستی آزمایی‌هایی انجام خواهد شد که هر فردی که کد اقتصادی می گیرد مودی مالیاتی باشد تا کدفروشی مانند گذشته در این بخش وجود نداشته باشد، همچنین با وزارت بازرگانی برای امضای الکترونیکی هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.
وی گفت: هدف گذاری شده است که 70 تا 80 درصد اظهارنامه های مالیاتی سال آینده به صورت الکترونیکی دریافت شود.
به گفته عسکری، فراخوان کد اقتصادی از ماه جاری آغاز می‌شود و اولویت با اشخاص حقیقی و سپس بند الف و ب در مشاغل خواهد بود تا در نهایت کد اقتصادی جدید برای کلیه اشخاص تا پایان سال ارایه شود.