خرید النگو رونق کلنگی ها در شمال تهران/متري 12 ميليون

 در ماه‌های گذشته شایعات طرح تفصیلی شهر تهران قیمت انواع املاک کلنگی را با افزایش روبرو کرد به‌طوریکه املاکی در منطقه شمال تهران تا هر مترمربع 12 میلیون تومان هم به فروش رسیدند.
به گزارش خبرنگار مهر، همواره بازار مسکن با نزدیک شدن به ماه رمضان کمی از تب و تاب اولیه خود را از دست می دهد، بنابراین تعداد معامله ها در این موقع از سال با کاهش زیادی مواجه می شود؛ بدین ترتیب می توان انتظار داشت که بازار مسکن در شهر تهران پس از یک دوره افزایش قیمت، یک ماه را بدون اتفاق خاصی سپری کند.
اما در یک ماه گذشته خانه های کلنگی هم بی نصیب از افزایش قیمت نبودند و حتی می توان گفت که شرایط بهتری به نسبت آپارتمانها برای فروش داشتند. این موضوع به خصوص برای خانه های کلنگی در شمال شهر تهران بیشتر بود و دراین منطقه  املاکی که جواز ساخت هم داشتند با قیمتهای بالایی به فروش رفتند.
البته نمی توان شایعات مربوط به طرح تفصیلی شهر تهران را نادیده گرفت، زیرا براساس این شایعات ساخت و ساز با اجرای طرح تفصیلی تهران به خصوص در شمال شهر تهران محدود می شود؛ بنابراین سازندگان تصمیم گرفتند قبل از اجرای این طرح، املاک کلنگی با جواز ساخت را خریداری کنند.
یکی از مشاوران املاک در گفتگو با مهر، گفت: خانه های کلنگی در منطقه شمال تهران به خصوص در اطراف کاخ سعد آباد از متری 7میلیون و 500 هزار تومان تا حدود 12 تا 13 میلیون تومان به فروش می رسد که البته بستگی به موقعیت ملک و جواز ساخت دارد.
وی افزود: به عنوان مثال، یکی از سازندگان که فقط برای بانکها، شعبه می سازد الان در خیابان زعفرانیه متری 12 میلیون تومان یک ملک کلنگی را خریداری کرده است.
این مشاور املاک بااشاره به اینکه شمال تهران خریداران خاص خود را دارد، گفت: در این محدوده املاک کلنگی حتی با قیمت هر متر مربع 15 تا 16 میلیون تومان هم معامله شده است اما معمولا این قیمت ها در سامانه ثبت معاملات ملکی با کسر یک یا دو رقم به ثبت می رسند.
وی تصریح کرد: بنابر اعلام سازمان امور مالیاتی برای اعداد و ارقام بالا باید یک یا دو صفر کسر شود بنابراین ممکن است در این سامانه این ارقام کمتر از قیمت واقعی درج شوند.
لیست قیمت برخی از خانه های کلنگی در شهر تهران
براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، خانه ای کلنگی در خیابان شهدا شکوفه با 90 متر زیربنا به قیمت 115 میلیون تومان به فروش می رسد، همچنین برای 135 متری در جانبازان شرقی دونبش هر متر مربع 4 میلیون تومان دریافت می شود.
ملکی کلنگی در بلوار ایران خودرو شهرک 22 بهمن با متراژ 174 متر با قیمت هرمتر مربع یک میلیون تومان به فروش می رسد و 200 متری در کریم خان زند ویلا با بر 10 متر و در 3 طبقه با قیمت 570 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
210 متری در پونک هم با بر 11 و جنوبی با قیمت هر متر مربع 3 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می رسد و برای 420 متری جنوبی در الهیه با بر 16 متر هم هر مترمربع 3 میلیون و 700 هزار تومان قیمت تعیین شده است.
ملکی کلنگی در یوسف آباد جهان آراء با 400 متر زیربنا و بر 13.30 متر با قیمت هر مترمربع 3 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می رسد و برای 550 متری در دروس با بر 18 متر 6 میلیون تومان در هرمتر مربع دریافت می شود.