خرید النگو ساحل عاج توليد نفت را افزايش مي دهد

 وزیر جدید نفت و معادن ساحل عاج پنجشنبه اعلام کرد این کشور به منظور تبدیل شدن به یک قدرت نفتی در منطقه غرب آفریقا ، تا پیش از پایان سال کنونی میلادی استخراج نفت را از سر می گیرد.
 
 آداما تونگارا در دیدار با مسئولان مطبوعات ساحل عاج اعلام کرد این کشور حفاری هفت حلقه چاه را تا پیش از پایان سال کنونی میلادی آغاز می کند با این هدف که تولید خود را تا سال دو هزار و بیست ، به سیصد هزار بشکه در روز برساند. تولید نفت ساحل عاج در حال حاضر چهل هزار بشکه در روز است.
 
 وی افزود: ما می خواهیم ساحل عاج را به یک قدرت نفتی در منطقه غرب آفریقا تبدیل کنیم هر چند به یک کویت در آفریقا تبدیل نخواهیم شد.
 
وی کاهش میزان حفاری ها را در دوران ریاست جمهوری لوران باگبو (دو هزار تا دو هزار و یازده) محکوم کرد و گفت: ساحل عاج در دوران ریاست جمهوری باگبو مجوز استخراج نفت را به شرکت هایی داد که توانایی فنی و مالی این کار را نداشتند .
وی همچنین سوءمدیریت را در بخش نفت ساحل عاج محکوم کرد.
ابهامات موجود در مدیریت بخش نفت ساحل عاج در سال های اخیر اغلب با انتقادهای وام دهندگان بین المللی مواجه شده است. غنا کشور همسایه ساحل عاج اواخر سال گذشته میلادی افزایش تولید نفت خود را در سطح گسترده آغاز کرد.