خرید النگو تاثير بحران بدهي آمريکا بر بازار انفورماتيک

بحران سیاسی ناشی از اختلاف نظر کنگره و کاخ سفید درباره بدهیهای دولتی، موجب شد موسسه بازاریابی فورستر ریسرچ Forrester Research پیش بینی های خود را درباره رشد بازار انفورماتیک آمریکا کاهش دهد.
 
 مسئولان فورستر ریسرچ در وبلاگ این موسسه نوشتند با توجه به تدام بحران بدهیهای فدرال آمریکا و آثار منفی آن بر فعالیتهای بخشهای مختلف اقتصاد، پیش بینی های خود را درباره رشد بازار انفورماتیک آمریکا در سال دو هزار و یازده ، حدود یک یا دو درصد کاهش می دهند.
 
اندریو بارتلز، کارشناس فورستر ریسرچ، تاکید کرد: ما روز سه شنبه آماده بودیم تجزیه و تحلیلهای خود را درباره وضع بازار انفورماتیک منتشر کنیم، اما تصمیم گرفتیم این کار را نکنیم چرا که تمام گزینه های موجود برای حل مسئله سقف بدهیهای دولتی آمریکا می تواند بر کل اقتصاد کشور از جمله بازار انفورماتیک آثار منفی داشته باشد.
وی افزود: اگر سقف بدهی های عمومی آمریکا تا دوم اوت یا یکی دو روز پس از آن افزایش پیدا نکند و آمریکا در وضع عدم توان بازپرداخت بدهی های خود قرار گیرد، ما نیز پیش بینی های خود را درباره رشد بازار انفوماتیک آمریکا در سال دو هزار و یازده، پنج و نیم درصد و برای سال دو هزار و دوازده حدود هفت درصد کاهش خواهیم داد.
اما اگر مطابق با پیش نویس طرحی که جمهوریخواهان ارائه کرده اند، سقف بدهی های دولتی آمریکا پیش از دوم اوت افزایش یابد، میزان رشد بازار انفورماتیک آمریکا در سال دو هزار و یازده، بین شش و نیم تا هفت و در سال دو هزار و دوازده حدود هفت درصد خواهد بود.
بر اساس طرح پیشنهادی جمهوریخواهان که قرار بود پنجشنبه شب در مجلس نمایندگان بررسی شود اما به تعویق افتاد، هزینه های فدرال آمریکا شش هزار میلیارد دلار کاهش خواهد یافت اما در ازای آن سقف بدهی های دولتی آمریکا دو هزار و چهارصد میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، پیش از این باراک اوباما مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده است بنابراین این طرح به احتمال زیاد در سنای آمریکا که اکثریت آن را دموکراتها در اختیار دارند، رد خواهد شد.